Slider

Price 45 euro / day

Tipi
MAKINA
Marshi
AUTOMATIKE
Konsumi
Gaz + Benzine
Vende
5 Seats
Cmimi Ditor
45 euro
Prodhimi
2020
Color
Dyer
4 dyer

Price Details

Season : Standart
# Season Days Price

Pershkrimi i makines

Renault Duster 2020 është një SUV kompakt i prodhuar nga kompania franceze Renault. Këtu janë disa nga specifikat dhe tiparet kryesore të Renault Duster 2020
Motorët: Benzinë: Motori bazë është një motor benzinë me katër cilindra dhe cilindrazh prej 1.6 litra, i cili prodhon rreth 115-120 kuaj fuqi (HP).
Duster është e pajisur me sistem ABS (Anti-lock Braking System), sistem të ndihmës së frenimit, airbag për shoferin dhe pasagjerin, si dhe sisteme të tjera të sigurisë.
Ka sisteme të klimatizimit dhe ngrohjes, dhe versione të larta të pajisura me sisteme të avancuara të infotainment-it, si ekran prekës, sisteme të integruara të navigacionit, dhe kamera pasqyrimi.
Motori 1.6L benzinë mund të ketë një konsum rreth 7-9 litra për 100 kilometra në qytet dhe 6-7 litra për 100 kilometra në rrugë.
Dizajni dhe Hapësira:
Duster ka një dizajn të robustët dhe të aventurës, e cila e bën atë një zgjedhje të preferuar për ata që kërkojnë një SUV kompakt me pamje sportive.
Brendësia ofron hapësirë të mjaftueshme për pesë persona dhe një bagazh të madh për një SUV të kësaj klase.


Video